RUVIREX GÉL

TEKUTÉ RUKAVICE

RUVIREX GÉL je hydratačný gél s antimikrobiálnymi účinkami bez alkoholu s eukalyptovým olejom. Vhodný pre denné použitie. Je bezpečný, netoxický, nedráždi sliznicu, bez voľných radikálov a nedráždi oči.

ČO JE RUVIREX?

RUVIREX JE PROSTRIEDOK NA BÁZE
KOLOIDNÉHO STRIEBRA (AG+) A KOLOIDNEJ MEDI (CU+)
S PRÍDAVKOM EUKALYPTOVÉHO OLEJA.

 

Základom gélu sú nanočastice striebra Ag+ a medi Cu+, ktoré sú menšie ako veľkosť vírusov a baktérií, a preto dokážu do nich vniknúť a zničiť ich. Veľkosť Ag+ a Cu+ častíc je od 1,5 do 5 nm.

Zloženie: koloidné Ag+, Cu+, eukalyptový olej, prírodné živice, silice. Bez alkoholu a ropných látok.

RUVIREX ničí len bezkyslíkaté mikroorganizmy, teda tie, ktoré ku svojmu životu nepotrebujú kyslík. Nanočastice Ag+ a Cu+ preniknú do patogénov (vírusov, baktérií, plesní…) a rozkladajú ich enzýmy, bez ktorých nemôžu patogény existovať. K likvidácii patogénov dochádza počas niekoľkých minút. Patogény sa potom nemôžu stať voči RUVIREXU rezistentné.

ARGENTUM – Ag+

STRIEBRO

Iónové striebro je názov, ktorým sa označuje suspenzia drobných častíc – iónov striebra v kvapaline. Keďže sú čiastočky striebra veľmi malé, nie je možné ich zo suspenzie bežnou filtráciou odstrániť. Veľkosť častíc striebra v koloidnom roztoku je rôzna od nanočastíc až po samotné ióny. To znamená, že sú menšie než 100 mm a nie sú viditeľné voľným okom. Pred objavom moderných antibiotík sa iónové striebro používalo ako univerzálny liek na množstvo infekcií a ochorení.

V poslednej dobe sa opäť teší veľkej obľube a niektorí ľudia tvrdia, že dokáže nahradiť antibiotiká a ďalšie lieky na liečbu bakteriálnych, vírusových a plesňových infekcií.

Antibakteriálne účinky

Iónové striebro je obľúbeným a často používaným antibakteriálnym liečivom. Laboratórne štúdie naznačujú, že iónové striebro dokáže zabiť až niekoľko rôznych druhov baktérií. Vďaka tomu sa stalo súčasťou rôznych liečivých prípravkov, ako sú mastičky alebo obväzy na rany a podobne.

Antivírusové účinky

Iónové striebro zabíja aj veľké množstvo vírusov pri vonkajšej aplikácii.

MEĎ – CUPRUM – Cu+

MEĎ

Meď je jednou z neoddeliteľných zložiek ľudskej krvi. Stimuluje enzým nevyhnutný pre tvorbu erytrocytov (červených krviniek) a celkovo priaznivo ovplyvňuje krvotvorbu. Meď je nevyhnutná pri absorpcii železa a podporuje vstrebávanie vitamínu C. Má priaznivý účinok na membrány obklopujúce nervové bunky a podieľa sa na prenose nervových impulzov. Cez syntézu kolagénu a elastanu vylepšuje regeneračné procesy spojivového tkaniva. Je zložkou superoxidu dismutázy, enzýmu s antioxidačným účinkom, ktorý chráni membrány buniek pred voľnými radikálmi.

Účinky:

 • pomáha udržiavať správnu hygienu rúk a chodidiel
 • odporúča sa ako doplnkový produkt a dezinfekcia pri kozmetických zákrokoch a masážach
 • obnovuje ochrannú vrstvu na koži
 • inhibuje rast húb a baktérií
 • používa sa ako podporná liečba pri plesňových infekčných ochoreniach kože a nechtov, kožných vredov
 • stimuluje tvorbu epidermy
 • optimalizuje mikrocirkuláciu v kapilárach pokožky
 • zlepšuje stav pokožky, jej pevnosť a pružnosť
 • regeneruje a obmedzuje tvorbu vrások a spomaľuje starnutie pokožky

EUKALYPTUS
GLOBULUS – EG

EUKALYPTUS

Eukalyptový olej dezinfikuje, ničí vírusy, baktérie a zabraňuje tak vzniku zápalu. Má tiež analgetický účinok. Eukalyptus globulus patrí do čeľade myrtovité (Myrtaceae). Pôvodne pochádza z Malajzie a Austrálie, kde je typickou rastlinou. Eukalyptus sa vyznačuje viacerými využitiami. Okrem toho, že je hlavným zdrojom potravy pre koaly, má najmä širokospektrálne liečivé účinky, a patrí tak medzi liečivé rastliny. Využíva sa hlavne jeho éterický olej obsiahnutý v listoch. Olej sa extrahuje destilačným procesom, parou sa následne rektifikuje. Ide o viacnásobnú destiláciu, pri ktorej sa znižuje podiel silne dráždivých zložiek.

Zdravotné prínosy eukalyptu sú široké a majú dlhoročnú tradíciu. Dnes sa používa hlavne éterický olej získaný z rastliny, pričom hlavnou účinnou látkou je cineol.

Eukalyptus sa najčastejšie využíva pri liečbe prechladnutia. Eukalyptový olej uvoľňuje hlien, rozširuje dýchacie cesty, a zmierňuje tak príznaky prechladnutia. Vďaka protizápalovému a antibakteriálnemu účinku je eukalyptus ideálnym prostriedkom na ošetrenie poranenej pokožky, vhodný je tiež na liečbu akné, oparu a ako podporná liečba pásového oparu.  

Účinky

 • protizápalové (antibakteriálne, antivírusové)
 • bronchodilatačné (podporuje vykašliavanie)
 • antipyretické (znižuje horúčku)
 • diuretické (močopudné – podporuje o. i. vyplavovanie toxínov z tela)

APLIKÁCIA
OCHRANNÉHO
GÉLU

POUŽITIE

NAPÍSALI O NÁS

REFERENCIE

Beáta Očenášová

Odporúča stránku – RUVIREX
6. apríla o 21:26

Meď je jednou zo zložiek ľudskej krvi. Stimuluje enzým nevyhnutný pre tvorbu erytrocytov (červených krviniek) a celkovo priaznivo ovplyvňuje krvotvorbu. Meď je nevyhnutná pri absorpcii železa a podporuje vstrebávanie vitamínu C. Má priaznivý účinok na membrány obklopujúce nervové bunky a podieľa sa na prenose nervových impulzov. Cez
syntézu kolagénu a elastínu vylepšuje regeneračné procesy spojivového tkaniva. Je zložkou super oxidu dismutázy, enzýmu s antioxidačným účinkom, ktorý chráni membrány buniek pred voľnými radikálmi.

Martina Halinárová

Odporúča stránku – RUVIREX
24. júna o 09:21

Meď je jednou zo zložiek ľudskej krvi. Stimuluje enzým nevyhnutný pre tvorbu erytrocytov (červených krviniek) a celkovo priaznivo ovplyvňuje krvotvorbu. Meď je nevyhnutná pri absorpcii železa a podporuje vstrebávanie vitamínu C. Má priaznivý účinok na membrány obklopujúce nervové bunky a podieľa sa na prenose nervových impulzov.

ČÍTAJTE
O PRODUKTE
A JEHO POUŽITÍ

POUŽITIE
Aplikácia ochranného gélu

Aplikácia ochranného gélu

Dezinfekcia rúk: Na dezinfekciu rúk stačí aplikovať 2–3 kvapky roztoku do dlane. Dôkladne rozotrieme na dlaniach, medzi prstami a aj...